W dniach 07-08.04.2017 r. po raz trzeci obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Partnerem tegorocznej akcji było Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Dajmy Im Radość” oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, a także Poradnik Autystyczny i Fundacja Jaś
i Małgosia.

W pierwszym dniu rodzice, nauczyciele, zainteresowani terapeuci mogli uczestniczyć w szkoleniu na temat seksualności osób z ASD, które poprowadziła nasza koleżanka – Dorota Kosucho. Kolejne szkolenie poruszające zagadnienie trudnych zachowań u dzieci z autyzmem przeprowadziła Bogumiła Godszling. Gościem specjalnym w tym dniu był właściciel firmy MJM Import z Poznania, pan Michael Moore, który będąc sam tatą dziecka z ASD, opowiadał o diecie, jak również badaniach, leczeniu biomedycznym i suplementacji dzieci.

Wszyscy terapeuci byli do dyspozycji rodziców, odpowiadali na ich pytania i oferowali wsparcie i wiedzę.

W drugim dniu warsztatów odwiedziły nas dzieci, które mogły spędzić kilka godzin na radosnej, twórczej i rozwijającej zabawie. Dzień rozpoczęliśmy od zburzenia „muru” z niebieskich kartonów z hasłem przewodnim tegorocznej akcji „CHCEMY BYĆ SOBĄ” jako symbol burzenia barier i pokonywania przeszkód.

Dzieci bawiły się wodą z panią Agnieszką Morzyńską-Burak, Joanną Molis i Małgorzatą Michalską, masami sensorycznymi z panią Katarzyną Iwanik-Syrek, Magdaleną Panek i Agnieszką Tomaszewską i Dorotą Gajewska, kartonami z panią Magdaleną Panasiuk i Bogumiłą Godszling, jak również miały okazję do ćwiczeń z elementami metody integracji sensorycznej i technik wyciszających z panią Aleksandrą Kapusz. Tutaj również mieliśmy gościa – panią Katarzynę Pakuła, fizjoterapeutę z gabinetu Neuronek w Słupsku, która odpowiadała na pytania rodziców, zaniepokojonych rozwojem ich dziecka.

Tego dnia wszędzie królował kolor niebieski, jak również roześmiane buzie i wybrudzone rączki przybyłych dzieci i radość rodziców widzących swoje pociechy zaangażowane w zabawę.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok !!!

Artykuł w lokalnym serwisie informacyjnym - Kanał 6:     http://kanal6.pl/2017/04/10/zrozumiec-autyzm/