W ramach współpracy Ośrodka ze Słowińskim Parkiem Narodowym nasi uczniowie i wychowankowie uczestniczyli w corocznym konkursie plastycznym „SPN – kraina wiatru, piasku i wody oczami dziecka”. Tegoroczne prace były ściśle związane z pięknym jubileuszem 50-lecia istnienia Słowińskiego Parku Narodowego. Dzieci pod kierunkiem swoich opiekunów, stworzyły wiele ciekawych i oryginalnych prac. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem tych najpiękniejszych.

30 marca2017 roku w Muzeum SPN w Smołdzinie, odbyło się oficjalne wręczenie nagród
połączone ze zwiedzaniem muzeum. Wszyscy nagrodzeni, dzięki hojności sponsorów otrzymali wspaniałe nagrody, które zostaną wykorzystane podczas zajęć prowadzonych w naszej placówce. Podczas zwiedzania muzeum, uczniowie mieli okazję poszerzyć zakres swojej wiedzy przyrodniczej, słuchając ciekawych opowieści pracowników SPN i oglądając eksponaty chronionej fauny i flory. Nasza placówka otrzymała także piękną nagrodę specjalną w postaci zestawu pomocy edukacyjnych (map i plansz) które zostaną wykorzystane podczas zajęć edukacyjnych i pomogą dzieciom zgłębiać wiedzę dotyczącą obszarów chronionych w naszym regionie nadmorskim.

Joanna Molis, Małgorzata Michalska