W dniu 21 marca 2018r. uczniowie z naszej szkoły: Klaudia, Patrycja, Karolinka, Gosia, Jacek i Bartek wyruszyli z panią Anią Garbicz do Słupska, aby wziąć udział w społecznej akcji z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Na skrzyżowaniu ulic, w centrum miasta czekali na nas organizatorzy imprezy -Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek”. Przygotowano dla nas słodki poczęstunek: przepyszne ciasta, kawę i herbatę oraz stoisko z malowaniem twarzy i zabawy z kolorową chusta klanza. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Przechodnie zatrzymywali się i przesyłali naszej wesołej grupie przyjacielskie uśmiechy. Oczywiście nie zabrakło symbolicznych, kolorowych skarpetek.

Aby w pełni wykorzystać nasz przyjazd do Słupska po zakończeniu imprezy wyruszyliśmy do miasta. Na szczęście pogoda nam dopisała. W końcu
to I dzień wiosny. Pospacerowaliśmy po ulicach oraz odwiedziliśmy Galerię Podkowa. Jazda schodami ruchomymi, windą, oglądanie witryn sklepowych to dla naszych uczniów ciekawe doznania i przeżycia. Wyprawę zakończyliśmy w miłej i przytulnej kawiarence Cafe Panorama przy
ul. Starzyńskiego. Nasza ekipa podbiła serce szefowej kawiarni. Otrzymaliśmy w gratisie pyszne lody. W kawiarence przy lodach i deserach przyjemnie mijał nam czas. Niestety pora była już wraca. Pan kierowca czekał już na nas w busie. A tyle jeszcze chcieliśmy zobaczyć. Zrobiliśmy ostatnie, pamiątkowe zdjęcie pod Ratuszem, najważniejszym urzędem w Słupsku i zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszej szkoły.

A teraz zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć z naszej wyprawy. Autorem zdjęć jest nas uczeń Jacek Gorzelak.

Anna Garbicz