23 kwietnia 2018 starsze klasy V i VII szkoły podstawowej uczestniczyły w zajęciach w nowej sali edukacyjnej w Nadleśnictwie Damnica.
Na jednej ze ścian w owym pomieszczeniu powstał obraz namalowany przez nauczycieli naszego Ośrodka, panią Kasię Wiśniewską i Agnieszkę Warkocką oraz innych artystów z Damnicy.

Spotkanie w Nadleśnictwie było zorganizowane z okazji Dnia Ziemi, które nasi uczniowie obchodzą, co roku. Celem zajęć było między innymi poznanie funkcji lasu w przyrodzie i życiu człowieka, zwrócenie uwagi na konieczność dbania o najbliższe środowisko przyrodnicze. Pracownik Nadleśnictwa, pani Ania Krysiak zapewniła nam wiele atrakcji. Była pogadanka na temat ochrony przyrody, konkurs wiedzy o lesie, rozwiązywanie krzyżówek ekologicznych, jak i koło fortuny w wydaniu leśnym. Dzieci wykonały również prace plastyczne związane z ochroną przyrody. Nawet nie zauważyliśmy, jak minęły dwie godziny.
Uczniowie z uśmiechami na twarzy i nagrodami w ręku podziękowali pani Ani za spotkanie. Kolejna grupa młodszych uczniów SP weźmie udział
w takich zajęciach za kilka dni.

Uczniowie należący do koła przyrodniczego zachęcają wszystkich do spojrzenia przez okno, wyjścia na spacer i podziwiania otaczającej nas przyrody. Dbajmy o nią żebyśmy wszyscy mogli się cieszyć jej pięknem.

Agnieszka Warkocka