Sukces naszych najmłodszych uczniów w plastycznym IX Konkursie Biblijnym ,,Braterstwo w Biblii”dla Szkól Podstawowych z terenu Diecezji Pelplińskiej

Pragniemy poinformować, że jury konkursowe w składzie:
ks. Józef Pick - Moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Pelplińskiej
Ks. Andrzej Szcześniewski - Wikariusz NSPJ
Pani Urszula Ossowska - Dyrektor MOPS
Pani Dorota Dorau – Stowarzyszenie Można Inaczej
Pani Danuta Głodna – Instruktor Terapii Zajęciowej ŚDS
Pan Damian Szalewski - Instruktor Terapii Zajęciowej ŚDS
nagrodziło następujących uczniów:

Klasa I-III SOSW
I miejsce-Marcin Karpiński (opiekun Mariola Gozdowska)
II miejsce Aleksandra Karpińska (opiekun Mariola Gozdowska)
III miejsce- Filip Werra
Oliwia Wejer -wyróżnienie  (opiekun Mariola Gozdowska)

Klasy IV-VI SOSW
I miejsce-Paweł Fortunka (opiekun Iwona Mędrkiewicz)
II miejsce Weronika Koper (opiekun Mariola Gozdowska)
III miejsce Wiktoria Małczyńska (opiekun Iwona Mędrkiewicz)

Szczegółowe wyniki konkursu dostępne są na stronie Parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim www.parafialapiszewo.pl w zakładce konkurs Biblijno – Plastyczny. Laureatom składamy gratulacje.

Konkurs jest organizowany przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Pelplińskiej oraz Parafię Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Chojnicach.
Patronat honorowy nad konkursem objął ks. bp dr Ryszard Kasyna, Biskup Diecezji Pelplińskiej, Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. W związku z patronatem kuratorów oświaty województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego IX Konkurs Biblijny został umieszczony na liście konkursów kuratoryjnych.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów w zakresie Pisma Świętego z uwzględnieniem tematyki braterstwa w Biblii oraz poznanie wybranych fragmentów Pisma Świętego opowiadających o byciu siostrą/bratem , rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci

Uroczyste zakończenie konkursu :Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie w parafii Ścięcia Jana Chrzciciela w Chojnicach 21 kwietnia 2018 r. Wręczenie nagród autorom nagrodzonych prac nastąpi 21 kwietnia 2018 r. w Chojnicach w Bazylice ok. godz. 14.30 podczas finału IX Konkursu Biblijnego Dzieła Biblijnego Diecezji Pelplińskiej
Jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!!

M.Gozdowska

DSC01528 DSC01529 DSC01530