W dniach 07- 08 czerwca 2018r.drużyna uczniów z naszego Ośrodka po raz pierwszy uczestniczyła w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym – Festiwalu Rzutów dla Osób Niepełnosprawnych.

Zawody sportowe odbyły w Ośrodku Szkoleniowo- Rehabilitacyjnym  w samym centrum kaszubskich jezior, w małej miejscowości
Ostrów -Mausz. Organizatorem spotkania był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START z Warszawy oraz Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe „Szansa- Start Gdańsk”.

Zawody przeprowadzone były w następujących konkurencjach: rozgrywki boccia, pchnięcie kulą, carnhole ( rzuty woreczkami ), bieg przełajowy
z rzutami do celu, rzuty podkową, rzuty maczugą, rzuty piłką lekarską, rzuty dyskiem antycznym, rzuty do kosza rzuty oraz rzutypiłeczką palantową.

Każdy z uczestników mógł wybrać swoje preferowane konkurencje. W naszej drużynie powodzeniem cieszyły się rzuty wszelkimi przyborami oraz rozgrywki w boccia. Chociaż rywalizacja była spora i każdy liczył na miejsce medalowe, wkrótce okazało się, że tak naprawdę chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali złote medale za podejmowany wysiłek i nieugięty hart ducha. Najlepsi uczestnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali na koniec indywidualne nagrody. W naszej drużynie byli nimi: Damian Kirko( I miejsce rzut dyskiem antycznym, I miejsce rzut kulą, III miejsce bieg przełajowy, Patrycja Bekieta – I miejsce – rzut do kosza, Arkadiusz Wejer – II miejsce rzut podkową, rzut woreczkiem, Kamil Kalkowski – III miejsce rzut do kosza.

Oprócz udziału w zawodach mieliśmy mnóstwo innych atrakcji. Przez te dwa dni mieszkaliśmy w domkach wypoczynkowych położonych wśród lasów, nad samym brzegiem jeziora. Przy tak pięknej pogodzie nie zabrakło ochotników na kąpiele w jeziorze,a naprawdę piękna okolica zachęcała nas do dłuższych spacerów. Wieczorem odbyło się integracyjne ognisko z kiełbaskami i muzyką. Zapoznaliśmy się z pozostałymi uczestnikami mitingu. Do Mausza przyjechała młodzież ze szkół w Lęborku, Gdyni i Kartuzach. Byli tez dorośli uczestnicy z Domów Opieki Społecznej. Do późnych godzin nocnych siedzieliśmy nad brzegiem wody, rozmawialiśmy i cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem. Drugi dzień minął jeszcze szybciej.
I już trzeba było się pakować do domu. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że wyjazd do Mausza był strzałem w dziesiątkę.

Warto nadmienić, ze w naszej drużynie wśród opiekunów była jeden rodzic. Mama Arka Wejera zgodziła się uczestniczyć w naszym wyjeździe,
aby pomóc nam w opiece nad synem. Bardzo dziękujemy pani Joli, bo dzięki niej, Arek mógł pojechać razem z nami, a jego radość z udziału
w konkurencjach i ze zdobycie złotych medali była czymś niesamowitym. Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach.

Anna Garbicz, Małgorzata Łosiak

DSC03316 DSC03319 DSC03327 DSC03332 DSC03334 DSC03336 DSC03337 DSC03339 DSC03386 DSC03402 DSC03410 DSC03425 DSC03427 DSC03429 DSC03431 DSC03432 DSC03440 DSC03443 DSC03452 DSC03454